Informacje ogólne

Dzikie rośliny to moja pasja. Pamiętam godziny spędzane nad rycinami i opisami ziół – kształtu liści, przekroju łodygi, rozmiaru owoców, charakterystycznego zapachu, intensywnego smaku… no właśnie. Charakterystyczny, intensywny, aromatyczny, przyjemny, nieprzyjemny – znaczy jaki? Jaki smak ma świeża przytulia? Czym pachnie wrotycz? Co poczuję, jeśli wezmę do ręki liść żywokostu?

Do prawidłowego oznaczenia gatunku zazwyczaj nie wystarczy sam opis i zdjęcie rośliny. Na prowadzonych przeze mnie warsztatach uczę przede wszystkim używania zmysłów – smaku, zapachu, dotyku do rozpoznawania dziko rosnących roślin. Zwracam uwagę, jak w bezpieczny sposób poruszać się w świecie nieznanych roślin.

Na miejsca warsztatów terenowych wybieram miejsca w miarę możliwości oddalone od cywilizacji i zgiełku. Dzięki temu czas nauki jest także czasem wytchnienia i odpoczynku od hałasu, pośpiechu.

Warsztaty dedykowane są osobom chcącym zdobywać i poszerzać wiedzę i umiejętności związane ze światem dzikich roślin. Zapraszam zarówno osoby rozpoczynające tę zieloną przygodę, jak i te, które swoje pierwsze kroki na roślinnych bezdrożach mają już za sobą.


    Cart