O mnie

Nazywam się Bartosz Jemioła. Nazwisko wręcz skorelowane z moją pasją dotyczącą roślin i ziołolecznictwa 🙂 Osobiście bardzo cenię sobie roślinę, od której pochodzi moje nazwisko – zarówno wierzenia jak i współczesna nauka wykazują niesamowite właściwości tego ziela. Stąd też zawarłem pewien aspekt w podtytule strony – Kwitnąca Jemioła jest tu symbolem przezwyciężenia naszych ludzkich przypadłości przy pomocy ziół.

Jestem z wykształcenia farmaceutą, z zamiłowania zielarzem i botanikiem. Prywatnie, nie obce mi jest też włóczenie się po górach i sypianie w dzikich miejscach pod chmurką.

Param się również amatorsko fotografią makro roślin oraz krajobrazu, a w wolnych chwilach staram się ciągle pogłębiać wiedzę o roślinach i naturalnych metodach leczenia.

Wielokrotnie testowałem przydatność ziół w warunkach terenowych, postanowiłem stworzyć w miarę uniwersalny poradnik, który przedstawiałby proste metody wykorzystania roślin jako odpowiedników leków z apteczki pierwszej pomocy podczas różnorakich wypraw i wędrówek. Tak powstała  książka: „Terenowa apteczka ziołowa”.

A poza tym standartowo, jak w każdym CV – góry (szczególnie Beskid Niski), podróże (na przykład samotne wyprawy za koło podbiegunowe), dobre książki (nie tylko te zielarskie).

Ogólnie rzecz ujmując, to  od dzieciństwa ‘wkręciłem się w Zielone’ i tak mi już pewnie zostanie na zawsze…

    Cart